Stypendystki

Ola i Maja znają się od wielu lat, razem chodziły do szkoły, a od jakiegoś czasu razem biorą udział w różnych konkursach.

Nagroda i wyróżnienie otrzymane w Zachęcie  w ramach konkursu Europe Beyond Access zachęciło mnie, aby pójść dalej i ubiegać się o stypendia artystyczne, adresowane do wszystkich, nie tylko do osób niepełnosprawnych.

Maja przeciera szlaki, w ubiegłym roku otrzymała stypendium artystyczne m.st. Warszawy, w tym roku cieszymy się z przyznania grantu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie muzyki.

Ola jest tegoroczną stypendystką miasta Warszawy. To duży sukces obu dziewczyn.

Mama Oli, po otrzymaniu nagrody napisała mi takiego sms „Ola, ty wiesz, że jesteś moją inspiracją. Bez Ciebie ciągle myślałabym o Oli po prostu jako córci, która lubi rysować. Dziękuję”.😘

To prawda, niepełnosprawność naszych dzieci często nas ogranicza i blokuje. Warto znaleźć w sobie siłę i odwagę, aby tak nie było. Odnaleźć talent i pasję naszych podopiecznych i  tę pasję wspierać, pielęgnować i promować.

Cieszę się z sukcesów Oli i Mai. Może pojawi się możliwość wspólnego działania i spotkania obu artystek. Jest taka szansa.

Fot. Renata Dąbrowska

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: