“Start spreading the news, New York, New York…”

Maja Kowalczyk Ciało w ciało z Marilyn
Ciało w ciało z Marilyn / fot. Wojciech Kaniewski

To jest news! Najwyższa pora się nim podzielić. Będziemy na festiwalu w Nowym Jorku!!!

Wideo Performance “Ciało w ciało z Marilyn” z udziałem Aleksandry Skotarek i Mai Kowalczyk zostanie zaprezentowany w tegorocznej edycji Segal Center Film Festival on Theatre and Performance w Nowym Jorku. Od 1 do 15 marca prezentowanych będzie 80 prac z 30 krajów, tylko jeden z Polski!

Dokładnie rok temu Ola i Maja  zostały zaproszone do udziału w projekcie. Pracowały pod kierunkiem Justyny Wielgus i Justyny Lipko Koniecznej. Efektem jest bardzo intymny zapis pragnień, marzeń zestawiony z postacią Marilyn Monroe.  

„Gest sięgnięcia przez aktorki Teatru 21 po figurę Marilyn Monroe jest grą z wyobrażeniami i oczekiwaniami widzów związanymi z postrzeganiem kobiecości, aktorstwa, seksualności osób z niepełnosprawnościami” – wyjaśniają realizatorki performansu Justyna Lipko-Konieczna i Justyna Wielgus z Teatru 21.

„Dodatkowym kontekstem jest samotność, spowodowana izolacją. Tu nabiera ona dodatkowego znaczenia. Pokazuje jak społeczne wyobrażenia o tym, co dozwolone i niedozwolone wyznaczają życiowe możliwości osobom z niepełnosprawnością intelektualną” – dodaje Justyna Wielgus.

Wszystkie prace festiwalowe można zobaczyć na stronie https://segalfilmfestival.org.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: